DIDIER HAUTCREME MIT GERMANIUM - BIOFRID

Состав:

 • Органски германиум
 • Алантоин
 • Витамин Е
 • D-panthenol
 • Масло од ноќниче

Хомеопатска крема патентирана за прв пат во лабораториите на Sanum Kehlbeck.

Кремата со ГЕРМАНИУМ е совршено избалансирана, со специфична формула која има за цел да ги задоволи вкусовите на најсофистицираните потрошувачи кои сакаат да добијат козметичка крема и медицинска нега. Кремата има големо РЕГЕНЕРАТИВНО СВОЈСТВО.

Специфичната формула овозможува кремата да се користи и кај особи со констатирана егзема, псоријаза и кожа поврзана со оштетување од изгореници.

Кремата се нанесува со нежна масажа во пределот на лицето, вратот и деколтето. По нанесувањето кремата не остава масен траг на кожата.

Didier кремата овозможува:

 • Враќање на влагата на исушената кожа
 • Зајакнување на нејзината структура
 • Еластичност на кожата
 • Здрав и свеж изглед

Органскиот германиум го подобрува снабдувањето на клетките со кислород, ја неутрализира pH средината на кожата и овозможува нејзина детоксикација.

Се препорачува:

 • За млада и зрела кожа
 • Како дневен и ноќен крем
 • За лице и тело
 • За чувствителна кожа

Со Кремата со германиум се овозможува богато навлажнување на кожата и враќање на здравиот тен. Кремата има firming ефектот кој дава мазна, мека и еластична кожа.